Slovácká 500-ka na Kunovské tabuli

Ve dnech 20. a 21. srpna se kanoisté i kajakáři sjeli do Ostrožské Nové Vsi na tradiční klání Slovácká 500-ka. Závodů se samozřejmě také zúčastnili svěřenci Pavla Navrátila z KRK Slovan Hranice, tentokrát ovšem pod taktovkou trenérů Tomáše Balhara a Petra Berčáka. První den v sobotu se jely závody na 500m, druhým dnem pak pokračovaly závody na 200m.
Z našich závodníků exceloval zejména Jirka Sedlák se zlatem na 200m v kategorii C1 žáci a stříbrným umístěním na 500m v té samé kategorii. S kolegou Markem Pruckem ještě obohatili sbírku o 3-tí místo v kategorii C2 žáci. Na medailové umístění také dosáhla Livie Martochová společně s přerovskou parťačkou Laurou Csomovou se s stříbrnou medailí v kategorii K2 benjamíky na 200m a pak 3-tím místem v té samé kategorii na 500m. V kategorii K1 benjamínky na 500m si Livie dojela pro 4-té místo. Současně 4-tá místa také obsadili Filip Martoch a Miki Ondra v kategorii K1 benjamínci na 500m a společně duo Sedlák-Ondra v kategorii K2 na 500m. Na trati 200m si dojela pro 4-té místo také Apolena Martochová v kategorii nejmladších benjamínek. Ondra Sedlák na trati 200m obsadil 5-té místo a 6-té místo na obou tratích 200m i 500m obsadila Vendula Ondrová. Svůj první závod naostro si vyzkoušel Daniel Berčák a dojel pro 5-té místo v kategorii K1 benjamínci ročník 2009 a mladší na obou tratích 500m i 200m.
Z trenérů vybojoval stříbro Tomáš Balhar v kategorii C1 muži na 200m a Petr Berčák si dojel pro 4-té místo na 500m v kategorii K1 veteráni a 5-té místo obsadil Lukáš Coufal v kategorii K1 muži na 500m. Duo Berčák-Coufal poté vybojovali 5-té místo v kategorii K2 muži na 500m.
Sobotní večer završily závody dvojic v kategorii mix a Rozárka Coufalová dostala svou první medaili za účast jako nejmladší účastník závodů. Výsledkem je 7 cenných kovů pro klub KRK Slovan Hranice. Všem závodníkům gratulujeme k dosaženým výsledkům.

• Copyright (c) 2016 WEB DESIGN - Autor: Mgr. Jan Martoch